U ponedjeljak 29. siječnja 2024. godine u popodnevnim satima polaznici Đakonske pastoralne godine Zagrebačke nadbiskupije su, zajedno s ravnateljem Nadbiskupskog pastoralnog instituta preč. mr. sc. Ivanom Lukićem i tajnikom gosp. Željkom Valjakom, posjetili Hrvatsko katoličko sveučilište.
Na Sveučilištu ih je dočekao rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić koji im je ukratko predstavio Sveučilište i njegov doprinos na području znanosti. Rektor Tanjić održao im je i predavanje “Svećenik u društveno-političkoj zajednici”, istaknuvši im važnost sveobuhvatne otvorenosti svećenika za društvena pitanja koja dotiču svijet i narod kojega je on dio i za kojega je poslan brinuti se.
Po završetku predavanja, polaznici Đakonske pastoralne godine obišli su Kampus Hrvatskog katoličkog sveučilišta, upoznavši tako predavaonice, dvorane i praktikume kojima se služe studenti Hrvatskog katoličkog sveučilišta.