U srijedu 4. travnja 2018. rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić, prorektorica za nastavu izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič, prorektor za znanost prof. dr. sc. Hrvoje Štefančić, tajnik Hrvatskog katoličkog sveučilišta dr. sc. Hrvoje Meštrić, dipl. ing. fiz. i studentica Ivana, susreli su se s gospodinom Markom Franovićem. Gospodin Franović, Hrvat je iz Australije koji već treću godinu zaredom financira fond za stipendiranje studenata Hrvatskog katoličkog sveučilišta, te je izrazio namjeru da to čini i u budućnosti.

Rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić i uprava prezentirali su dosadašnja postignuća i rezultate rada Sveučilišta, kao i razvojne planove za nove studijske programe i unaprjeđenje postojećih studijskih programa, razvoja sveučilišne infrastrukture te znanstvene djelatnosti. Gospodin Franović izrazio je zadovoljstvo postignutim dosadašnjim razvojem Sveučilišta, te naglasio da je Hrvatsko katoličko sveučilište izuzetno važna institucija za budućnost hrvatskog naroda i jedan dugoročni projekt za njegov gospodarski i društveni razvitak.