17. lipnja 2022. u sklopu kolegija Obiteljska terapija, studenti 2. godine diplomskog sveučilišnog studija Psihologijana Hrvatskom katoličkom sveučilištu posjetili su Ljubljanu. Na Franjevačkom obiteljskom insititutu su ih dočekali prof. dr. sc. Christian Gostečnik, dr. sc. Tanja Valenta i Viktorije Valenta, vanjski suradnici HKS-a i nastavnici na predmetu te ih upoznali s procesom nastanka i načinom rada Instituta te mogućnostima nastavka studiranja Relacijske obiteljske terapije. Zatim je uslijedio posjet Teološkom fakultetu u Ljubljani gdje je studente dočekao dekan, prof. dr. sc. Janez Vodičar, te druženje i razmjena iskustava sa studentima Teološkog fakulteta koji pohađaju  studij Bračne i obiteljske terapije.
Ovaj posjet, koji su organizirale asistentica na Odjelu za psihologiju Ana Šeremet i dr. sc. Tanja Valenta s Teološkog fakulteta u Ljubljani,  samo je jedan od niza aktivnosti i plodonosne suradnje između Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Teološkog fakulteta u Ljubljani.