Poštovane studentice i studenti preddiplomskih studija Hrvatskog katoličkog sveučilišta,

pozivamo vas na ponovljeno izdanje radionice Uvod u softversko inženjerstvo za studente društvenih znanosti. Radionica će se održati ovaj petak, 8. listopada 2021. godine od 9 do 15 sati u prostorijama Hrvatskog katoličkog sveučilišta, Ilica 242, Zagreb.

S obzirom na pozitivne komentare i iskazan interes tijekom prvog izdanja, Hrvatsko katoličko sveučilište je odlučilo ponoviti radionicu i za ostale zainteresirane studente preddiplomskih studija uz fokus na praktičnom radu. Stoga se program ove radionice sastoji od kratkog upoznavanja s novim studijem, predavanja te praktičnog rada na računalima u softverskom paketu MATLAB.

Za polaznike je radionica posve besplatna. Uvjeti su da ste studenti preddiplomskih sveučilišnih studija, da niste sudjelovali na prvom izdanju radionice te da redovito pohađate program u vrijeme trajanja radionice. Sudionici će po izvođenju programa dobiti verificiranu potvrdu o sudjelovanju, a u slučaju uspješnog završavanja praktičnog dijela radionice bit će u mogućnosti dobiti MathWorks Training Services certifikat.

Radni jezik radionice je hrvatski, dok će se predavanje stranih predavača održati na engleskom jeziku.

Prijavite se na e-mail: uredzaprojekte@unicath.hr navodeći ime i prezime, studij i godinu studija do 6. listopada 2021. godine do 23:59 sati.

Broj sudionika je ograničen na 20, a prijave će se evidentirati po redu zaprimanja.

VAŽNO: Sudjelovanje na radionici smatrat će se opravdanim izostankom s predavanja u petak 8. listopada 2021. godine.

Program:

• Novi združeni diplomski studij “Software Engineering for the Modern Society” 09:00 – 10:00
    • projekt uspostave studija i predstavljanje partnerskih sveučilišta
    • predstavljanje programa studija i mogućnosti studiranja
  • MATLAB for humanities 10:00 – 11:00
    • uvod u programski paket MATLAB
    • alati za analizu podataka i statističke proračune
  • (pauza za ručak) 11:00 – 11:30
  • Osnovni koncepti programiranja u MATLAB-u 11:30 – 12:00
    • upoznavanje s programom: sučelje, uređivač programa, komanda linija
    • osnovne programske paradigme u MATLAB-u: vektori, matrice, polja i funkcije
  • MATLAB Onramp vježbe 12:00 – 15:00