U četvrtak, 22. veljače 2024. godine u dvorani bl. Alojzije kard. Stepinac održan je prvi sastanak suradnika Centra za obitelj Hrvatskog katoličkog sveučilišta na kojem su predstavljene plnirane aktivnosti Centra u ljetnom semestru ak. god. 2023./2024. S prvim aktivnostima Centar kreće u ožujku 2024. kroz niz radionica i predavanja za mlade bračne parove te studente i radničku mladež.

Misija Centra za obitelj je pružanje stručne, edukacijske, savjetodavne, terapijske i duhovne potpore obiteljima, parovima i mladima te provođenje stručnih edukacija i programa cjeloživotnog obrazovanja za djelatnike u području braka, obitelji i odgoja djece i mladih, uz razvoj znanstvene i stručne izvrsnosti u društvenim, humanističkim i prirodo-znanstvenim područjima vezanim uz tjelesno, duševno i duhovno zdravlje i dobrobit obitelji.