Hrvatsko katoličko sveučilište predvođeno Digit-HeaL timom i docentom Čartolovnim, 23. i 24. listopada bilo je domaćin plenarnog sastanka PARADISE projekta. Projekt PARADISE (PersonAlisation of RelApse risk in autoimmune DISEase) okuplja partnere iz Europe u sklopu poziva ERA PerMed Joint translational call for proposals (2022) for „Prevention in personalized Medicine“.

Na sastanku u Zagrebu sudjelovali su uživo ili online partneri s KTH Royal Institute of Technology (Švedska), Sveučilišta u Freiburgu (Njemačka), Firalis S. A. (Francuska),  The European Institute for Innovation through Health Data I-HD (Belgija), Vasculitis Ireland Awareness (Irska), Bellvitge Biomedical Research Institute (Španjolska) predvođeni projektnim koordinatorom prof. dr. sc. Mark Littlom s Trinity Translational Medicine Institute i ADAPT Centra pri Trinity Colllegu Dublin.

Prvi dan sastanka okupljene je u ime Sveučilišta pozdravio prorektor za znanost, prof. dr. sc. Roberto Antolović i iskazao važnost projekta kao i zadovoljstvo što je Hrvatsko katoličko sveučilište jedan od partnera. Kroz dva dana, sudionici sastanka predstavljali su dosadašnji rad na projektu, kao i buduće aktivnosti koje slijede. Doc. dr. sc. Anto Čartolovni, voditelj Laboratorija za etiku digitalnih tehnologija u zdravstvu i docent na Medicinskom fakultetu Hrvatskog katoličkog sveučilišta u sklopu PARADISE-a kao voditelj jednog dijela radnog paketa WP5 – Transparent and Explainable prediction prezentirao je dosadašnji rad njegove radne grupe te smjer u kojem će se aktivnosti kretati u nadolazećem razdoblju.

Između sastanaka, sudionici su imali priliku upoznati se sa Zagrebom i njegovom povijesti, a na kraju susreta iskazali su zadovoljstvo organizacijom i gostoprimstvom Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Više informacija o PARADISE projektu možete pronaći na službenim stranicama ili društvenim mrežama (Twitter, Linkedin).