U četvrtak 1. lipnja svečano je obilježen Dan Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Program je započeo euharistijskim slavljem u Sveučilišnoj kapeli koju je predvodio rektor HKS-a prof. dr. sc. Željko Tanjić u koncelebraciji sa Sveučilišnim kapelanom vlč. Branimirom Jagodićem.

Središnji svečani akademski čin u Velikoj dvorani HKS-a u Zagrebu održao se nakon misnog slavlja, a svečanost je svojim nastupom uveličao Pjevački zbor studenata HKS-a Chorus Unicath.

Program s kojim su nastupili uključio je izvedbu himne Republike Hrvatske Lijepa našaK’o košuta (F. Shubert), Izliči me (M. Božić/R.R.Kraljević/T. Mihaljević), Amen/This Little Light of Mine (trad./I. Jelinčić) te himnu akademske zajednice Gaudeamus Igitur.

Odabrane skladbe možete poslušati na YouTube kanalu Hrvatskog katoličkog sveučilišta.