10 konf Dub isabs.hr

U Dubrovniku se od 19. do 24. lipnja održava 10. po redu Konferencija o forenzici, antropološkoj genetici i individualiziranoj medicini Mayo klinike (Conference on Forensic and Anthropologic Genetics and Mayo Clinic Lectures in Individualized Medicine), koju organizira Međunarodno društvo za primijenjenu biologiju (ISABS), a na kojoj će znanstvenici iz cijelog svijeta uz tri dobitnika Nobelove nagrade govoriti o najnovijim otkrićima i njihovoj primjeni u borbi protiv terorizma i kriminala te u individualnoj medicini. Konferenciju, čiji su osnivači Dragan Primorac, Stanimir – Vuk Pavlović i Moses Shanfield, otvorila je predsjednica Republike Hrvatske gospođa Kolinda Grabar Kitarević. Uz mnoge ugledne znanstvenike iz 40 zemalja svijeta otvorenju Konferencije prisustvovali su članovi Rektorskog zbora Republike Hrvatske među kojima je bio i rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić. Cilj ove Konferencije je razmjena znanja i unaprjeđenje liječenja najtežih bolesti kao što je karcinom putem individualnih terapija, ali i borba protiv terorizma i kriminala uz pomoć forenzike. U Dubrovniku je održana i sjednica Rektorskog zbora Republike Hrvatske tijekom koje su se članovi Rektorskog zbora susreli s ministricom znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženkom Divjak.

Tekst: dubrovnik.net/ HKS
Foto: www.isabs.hr