HRVATSKO KATOLIČKO SVEUČILIŠTE
Ilica 242

Zagreb, 26. srpnja 2023. godine

OPIS POSLOVA I PODACI O PLAĆI RADNOG MJESTA

Javni službenik na radnom mjestu I. vrste – voditelj odjeljka, voditelj referade i ostalih ustrojstvenih jedinica, Voditelj  računovodstva; Odjel za računovodstvo, Služba za financijsko poslovanje i računovodstvo,  na određeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od šest (6) mjeseci – 1 izvršitelj.

ili

Javni službenik na položaju II. vrste – voditelj (šef) ispostave, Voditelj računovodstva; Odjel za računovodstvo, Služba za financijsko poslovanje i računovodstvo,  na određeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od tri (3) mjeseca – 1 izvršitelj.

Opis poslova:

• sastavlja godišnji izvještaj – završni račun
  • obračunava mjesečne izdatke (plaće) zaposlenika i vanjskih suradnika i sastavlja isplatne liste
  • sastavlja periodične obračune i odgovarajuće izvještaje
  • daje informacije o stanju financijskih sredstava
  • daje informacije o stanju sredstava po izvorima financiranja
  • kontira i knjiži blagajničke izvještaje
  • kontira i knjiži obračune i isplate osobnih dohodaka i prekovremenog rada
  • kontira i knjiži sve obračune i isplate ostalih oporezivih primanja
  • kontira i knjiži obračune isplate i naknada
  • kontira i knjiži bankovne izvode
  • kontira ulazne i izlazne račune
  • ispravlja knjiženja po potrebi
  • vodi evidenciju kredita za osnovna i obrtna sredstva
  • vodi evidenciju o plaćanju obveza korisnika kredita Hrvatskog katoličkog sveučilišta
  • odgovara za organizaciju, ispravnost i zakonitost financijskog i materijalnog poslovanja
  • priprema podatke za izradu programa investicijskog održavanja i kapitalnih investicija
  • daje informacije o stanju sredstava po izvorima financiranja
  • obvezan je pratiti promjenu propisa iz djelokruga samostalnog odjela
  • obavlja i druge odgovarajuće poslove po nalogu voditelja Službe, tajnika, nadležnog prorektora i rektora.

Podaci o plaći:
Plaću službenika čini umnožak koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta 1,406 (Javni službenik na položajnom mjestu I. vrste – voditelj odjeljka, voditelj referade i ostalih ustrojstvenih jedinica) ili 1,164 (Javni službenik na položaju II. vrste – voditelj (šef) ispostave) i važeće osnovice za izračun plaće u javnim službama, uz uvećanje plaće za 0,5% za svaku navršenu godinu radnog staža.