Rat u Ukrajini snažno pogađa cjelokupno stanovništvo zemlje, uključujući i Crkve koje tamo djeluju.

Institut za ekumenske studije Ukrajinskog katoličkog sveučilišta u partnerstvu s Centrom za međureligijski dijalog Libertas, Međunarodnom federacijom katoličkih sveučilišta i francuskom Udrugom L’Oeuvre d’Orientom koja je posvećena pomoći kršćanima na istoku organiziraju u petak 4. ožujka 2022. u 17 sati  okrugli stol na kojem sudjeluju predstavnici Pravoslavnih crkava, Katoličke crkve i Protestantskih crkava kao i stručnjaci za religijske znanosti. Sudionici okruglog stola raspravljate će o tome kako Crkve u Ukrajini reagiraju na rusku vojnu invaziju i pomažu stanovništvu, koji se vjerski narativi oblikuju te  kako vjerske zajednice u inozemstvu mogu pomoći u ovom kritičnom trenutku.

Okrugli stol pratite na poveznici.