U petak 24. studenog 2023. u dvorani “Bl. Alojzije kard. Stepinac” održano je prvo predavanje nove generacije doktorskih studija Povijest i Sociologija: vrijednosti, identitet i društvene promjene u hrvatskome društvu koje je ove godine upisalo 22 nova doktoranda.

Uvodnom predavanju nazočili su prorektor za nastavu prof. dr. sc. Roko Mišetić, prorektor za organizaciju i poslovanje prof. dr. sc. Gordan Črpić, prorektor za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Hrvoje Štefančić, Voditeljica doktorskog studija izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič i prof. dr. sc. Stjepan Kušar.

U ime domaćina sve prisutne je pozdravio prorektor prof. dr. sc. Gordan Črpić, koji je u svom pozdravnom govoru prorektor istaknuo važnost ovih studija i rada mladih ljudi u područjima povijesti i sociologije, svim prisutnima zaželio ugodan boravak na HKS-u te puno uspjeha u radu.