U petak, 13. listopada, u Domu specijalne policije u Zagrebu održana je završna znanstveno – stručna konferencija projekta “Analiza društvenih faktora koji utječu na kvalitetu života braniteljske populacije – smjernice za budućnost”, koje sufinancirana Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

FOTO: Projekt “Tematske mreže branitelji”

Predstavljeni su završni rezultati i ishodi projekta, uključujući rezultate šest znanstvenih i dva stručna istraživanja koja su proveli suradnici i renomirani stručnjaci s Instituta za društvene znanosti “Ivo Pilar”, Sveučilišta u Zadru te Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Hrvatsko katoličko sveučilište je kao projektni partner sudjelovao istraživanjem “Analiza medija o hrvatskim braniteljima u razdoblju od 2010. do 2020. godine”, kojeg su proveli i predstavili docenti Miriam Mary Brgles, Mateja Plenković i Josip Ježovita sa Sveučilišnog odjela za sociologiju.