Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu održana je u četvrtak 26. ožujka 2015. treća korizmena tribina na temu „Pomirenje“. Sudionici tribine su bili don Ivan Šibalić, povjerenik za pastoral mladih i zvanja Hrvatske salezijanske provincije, i dr. sc. Josip Bošnjaković, poslijedoktorand na HKS-u na Odjelu za psihologiju i na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu. Tribinu je moderirao dr. sc. Krunoslav Novak.

Dr. sc. Josip Bošnjaković govorio je o pomirenju s aspekta psihologa počevši od zanimljive etimologije riječi pomiriti se na različitim jezicima pa do primjera starozavjetnog Josipa i njegovog odnosa s braćom, ocem i njegove potrebe za pomirenjem sa samim sobom, s ocem, s braćom. Don Ivan Šibalić u svom se izlaganju govorio je o  pomirenju, istaknuvši odnos čovjeka i Boga u molitvi i ispovijedi.

Treća korizmena tribina bit će dostupna na youtube kanalu Hrvatskog katoličkog sveučilišta.