Novoizabrani Senat_web

U srijedu, 19. lipnja 2013. godine, održana je konstituirajuća sjednica Senata Hrvatskog katoličkog sveučilišta temeljem novog Statuta koji je donesen 5. lipnja 2013. godine uz suglasnost zagrebačkog nadbiskupa metropolita i Velikog kancelara Sveučilišta Josipa kardinala Bozanića.

Nakon uvodne molitve, koju je predvodio Rektor Sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić, održao je pozdravni govor i uvodno slovo u kojem je istaknuo važnost rada Senata i njegovih odluka te poželio članovima Senata uspješan i plodonosan rad na razvoju našeg Sveučilišta.

Senat je na ovoj sjednici potvrdio pročelnike sveučilišnih odjela: pročelnica Odjela za psihologiju doc. dr. sc. Marija Šakić, pročelnik Odjela za sociologiju prof. dr. sc. Gordan Črpić i pročelnica Odjela za povijest doc. dr. sc. Ines Sabotič.

Podneseno je izvješće o radu prethodnog Senata kojemu je Rektor zahvalio na dosadašnjem radu. Na kraju sjednice Rektora je obavijestio članove senata o predstojećim aktivnostima.