Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u dvorani „Blaženi Alojzije kard. Stepinac“ u srijedu 22. svibnja održana je konferencija na engleskom jeziku „Hrvatska u modernom svijetu: Čestertonijanski pogled“ (Croatia in the Modern World: a Chestertonian View). Konferenciju su suorganizirali Institut Sveučilišta Seton Hall „G.K. Chesterton“ za vjeru i kulturu, Hrvatsko katoličko sveučilište i Hrvatski čestertonijanski klub.

Na konferenciji govorili su dr. sc. Stephen Nikola Bartulica, Hrvatsko katoličko sveučilište, dr. sc. Dermot Quinn, profesor povijesti na Sveučilištu Seton Hall, te Ivo Džeba, potpredsjednik Hrvatskog čestertonijanskog kluba.

Govornici su vukli paralele s vremenom i okružjem u kojemu je Gilbert Keith Chesterton živio i današnjom Hrvatskom, ujedno dajući preporuke iz njegove filozofske misli o unaprjeđenju naše svakodnevice.

Izlaganja govornika potaknuli su bogatu raspravu u punoj dvorani „Blaženi Alojzije kard. Stepinac“.

Više informacija donosimo uskoro.