U utorak 19. prosinca 2023. u Velikoj dvorani Hrvatskog katoličkog sveučilišta održana je Adventsko-božićna akademija Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Program je otvorila Lara Herceg, studentica Medicinskog fakulteta Hrvatskog katoličkog sveučilišta recitacijom pjesme Advent je autora patera Ike Mandurića, nakon čega je uslijedio glazbeni program sveučilišnog pjevačkog zbora Chorus Unicath koji je izveo skladbe: Rosite nebesa odozgor, Raduj se grade Nazaret, Nek moje srce bude jasle, Adeste fideles, Hail Holy Queen, O pastiri čudo novo, Hajdmo braćo sada, It is beginning to look a lot like Christmas, Ščedrik te Veseli se Majko Božja

Između pjesama predstavnici studentskih klubova uputili su okupljenima svoje čestitke u obliku kratkih humorističnih videozapisa kojima su pokazali kako oni kroz sfere povijesti, sociologije, komunikologije, psihologije, sestrinstva i medicine vide Božić.

Na kraju programa okupljenim studenticama i studentima, djelatnicima, nastavnicima i prijateljima Hrvatskog katoličkog sveučilišta obratio se rektor HKS-a prof. dr. sc. Željko Tanjić koji je izrazio svoju sreću bogatim programom Adventsko-božićne akademije koja je opsegom nadmašila prošlogodišnju te je svima poželio čestit Božić i novu 2024. godinu punu blagoslova. Voditelji sveučilišnog pjevačkog zbora Ana Šeremet, Marin Čargo i Dominik-Borna Ćepulić pripremili su i sveučilišni pjevački zbor studenata, ali i zbor djelatnika HKS-a koji su za zaključak programa zajednički izveli skladbu Feliz Navidad. Nakon programa održalo se adventsko druženje i čestitanje.