U četvrtak 4. veljače 2016. održana je 3. sjednica Studentskog zbora HKS-a. Na poziv predsjednice Studentskog zbora na sjednici je, kao pridružena članica bez prava glasa, prvi puta prisustvovala studentska predstavnica na preddiplomskom studiju komunikologije Mirta Raguž.

Temeljem prijava pristiglih na Natječaj objavljen u prosincu 2015.  na sjednici je za studentskog pravobranitelja izabran Nikola Vrabec, student treće godine preddiplomskog studija sociologije.

Osim toga glasovalo se o prijedlozima izmjena i dopuna Statuta Studentskog zbora HKS-a od kojih bi najznačajnija izmjena bila uvođenje funkcije tajnika Studentskog zbora.

Jedna od točki dnevnoga reda sjednice bio je i financijski plan Studentskog zbora za predviđene aktivnosti. Na sjednici je stoga osnovana radna skupina u sastavu: Marko Mikulec, Anamaria Malešević i Iva Peroš koja bi do kraja veljače trebala izraditi prvi prijedlog financijskog plana.