U srijedu 3. rujna 2014. održan je zajednički susret sveučilišnih nastavnika i djelatnika Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Na početku susreta psalmom Hvali dušo moja kratku molitvu predvodio je dr. sc. Krunoslav Novak. Prisutni nastavnici poslušali su potom kratko razmišljanje iz apostolske pobudnice pape Franje Radost evanđelja. U apostolskoj pobudnici Papa je rekao: „Sveučilišta su povlaštene sredine za razmišljanje i produbljivanje evangelizacijske zadaće na interdisciplinaran i cjelovit način. … Navještaj evanđelja različitim kulturama uključuje također njezino naviještanje profesionalnom, znanstvenom i akademskom svijetu. Riječ je o susretu vjere, razume i znanosti, koji ima za cilj razviti nove pristupe i argumente u pogledu vjerodostojnosti, o kreativnoj apologetici koja će pomoći stvoriti veću otvorenost prihvaćanju evanđelja kod svih osoba. Kada se neke spoznaje i znanstvene kategorije preuzimaju u naviještanju poruke evanđelja, tada same te kategorije postaju sredstva evangelizacije; to je voda pretvorena u vino. A ono što je preuzeto ne samo da biva otkupljeno nego postaje oruđe Duha Svetoga za prosvjetljivanje i obnavljanje svijeta.“

Nakon molitve okupljenima se obratio rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić.

Rektor je podnio kratki izvještaj o akademskoj godini 2013./2014. te najavio novu akademsku godinu 2014./2015. „Ove akademske godine upisali smo petu generaciju studenata na sveučilišnom studiju povijesti i treću generaciju studenata na sveučilišnim studijima sociologije i psihologije. U novoj akademskoj godini 2014./2015. na našem će Sveučilištu studirati 495 studenta. Novina ove akademske godine je što smo po prvi put upisali po pet studenata na Odjel za psihologiju, na Odjel za sociologiju i na Odjel za povijest uz plaćanje školarine. Dobili smo dopusnicu za znanstvenu djelatnost što će omogućiti pridruživanje radova u znanstvenu bazu CROSBI i otvoriti mogućnost prijavljivanja na različite natječaje. U postupku smo zapošljavanja pet novih djelatnika u znanstveno-nastavnim zvanjima. Pred nama su mnogi izazovi među kojima želim osobito istaknuti međunarodnu reakreditaciju, pripremu diplomskih studija na Odjelima za sociologiju i psihologiju, uvođenje studije komunikologije.“

Rektor Tanjić također je rekao da je uvjeren kako će i „ove akademske godine Sveučilištem vladati duh zajedništva, da ćemo zajedno raditi na produbljivanju svijesti o poslanju i važnosti Hrvatskog katoličkog sveučilišta te da ćemo zajedničkim nastojanjem ispunjeni Božjim blagoslovom radosni i zahvalni sa studentima ostvariti još jednu uspješnu godinu.“

Susret je završio prigodnim druženjem.