Povodom Svjetskog tjedna imunizacije u srijedu 26. travnja 2023. Hrvatsko katoličko sveučilište bilo je domaćin okruglog stola Krug stručnjaka: imunizacija u središtu pažnje u organizaciji Odjela za sestrinstvo i Kluba studenata sestrinstva Hrvatskog katoličkog sveučilišta Nutrix.

U ime rektora okupljenima se obratio prorektor za znanost, prof. dr. sc. Robert Antolović, koji je istaknuo da je tema imunizacije i prevencije bolesti i dalje aktualna, da je o njoj uvijek dobro znati više te da je važno uvijek prikupljati nove informacije i znanja.

U okruglom stolu sudjelovali su prof. dr. sc. Livia Puljak, hrvatska je znanstvenica i redovita profesorica na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, doc. dr. sc. Bernard Kaić, specijalist epidemiologije zaposlen u Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo i docent na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, doc. dr. sc. Ivica Matić, docent na Odjelu za sestrinstvo Hrvatskog katoličkog sveučilišta i doc. dr. sc. Ante Čartolovni, docent na Hrvatskom katoličkom sveučilištu. Okruglim stolom moderirao je Karlo Ložnjak, student druge godine diplomskog studija sestrinstva.

Teme koje je pokrio okrugli stol obuhvatile su cijepljenje, dostupna cjepiva, dokaze u medicini, kompetencije medicinskih sestara/tehničara u imunizaciji te etičke izazove cijepljenja.