Izdavač Lexington Books, iz Sjedinjenih Američkih Država, objavio je knjigu o hrvatskoj kulturi naslovljenu Croatian Cultural Renaissance. From the Margins to the Crossroad of Europe. Urednik izdanja je prof. dr. sc. Doug Davis, profesor političkih znanosti i voditelj MA programa međunarodnih odnosa na Sveučilištu Troy. Među autorima poglavlja su dvoje nastavnika na Hrvatskom katoličkom sveučilištu te četvero vanjskih suradnika. Autori četvrtoga poglavlja naslovljenoga From the Triune Kingdom to the Nation: The Role of the Croatian Coat of Arms in the Process of Croatian National Integration su dr. sc. Mario Jareb, znanstveni savjetnik i prof. dr. sc. Hrvoje Kekez sa Sveučilišnog odjela za povijest. Autorica osmoga poglavlja naslovljenoga Sociological Factors in the Development of the Atmosphere of Croatian Theater je doc. dr. sc. Miriam Mary Brgles sa Sveučilišnog odjela za sociologiju. Sedmo poglavlje Croatian Conservative Mind: Critiques Of The French And Russian Revolution During The Modern Period potpisuje doc. dr. sc. Stipe Kljajić, deveto Dubrovnik’s Place in Croatian Culture prof. dr. sc. Robin Harris, a četrnaesto poglavlje naslovljeno Archbishop Dr. Alojzije Viktor Stepinac of Zagreb: In Memory, History and the Politics of Survival prof. dr. sc. Esther Gitman.