Znanstveni skup August, njegova epoha i Augusteum iz Naroneodržan je  12. prosinca 2014. godine u  Parizu.  Skup su organizirali  l’Académie des Inscriptions et Belles-Lettres i Hrvatsko katoličkog sveučilište uz potporu Veleposlanstva Republike Hrvatske u Francuskoj. Povod za znanstveni skup bila  je proslava dvije tisuće godina od smrti cara Augusta. Hrvatsko katoličko sveučilište je na znanstvenom skupu predstavljao prof. dr. sc. Emilio Marin, inače i sam član Francuske akademije znanosti i umjetnosti, držeći zajedno s članom Akademije g. Pierrom Gros uvodno predavanje  te samostalno završno predavanje L’Augusteum de Narona de la découverte du site à l’inauguration du musée : une décennie mémorable vue de l’Occident.
U svibnju 2015. izašao je i zbornik za koji je uvodno slovo napisao profesor Emilio Marin.
Izvadak iz zbornika nalazi se na poveznici.