Doc. dr. sc. Branka Aukst Margetić, doc.dr.sc. Vjekoslav Peitl, dr. sc. Ines Vukasovići prof. dr. sc. Dalibor Karlović objavili su u veljači 2019. u znanstvenom časopisu “Schizophrenia Research” članak “Neuregulin-1 is increased in schizophrenia patients with chronic cannabis abuse: Preliminary results“.

Spomenuti rad se bazirao na istraživanju povezanosti razine nekoliko neurotrofina (BDNF, NRG-1 i NGF) i kronične zlouporabe kanabisa u oboljelih od shizofrenije. Njegova važnost se oslikava kroz prvu poznatu ustanovljenu povezanost povišenih vrijednosti NRG-1 i kronične zlouporabe kanabisa, koja predstavlja terapijski i prognostički iznimno značajan problem prilikom liječenja oboljelih od shizofrenije.

Čestitamo autorima u ime akademske zajednice na ovom vrijednom postignuću!