Ljubaznošću gospodina Berislava Bećarevića iz Wollongonga (Australija), Hrvatsko katoličko sveučilište dobilo je vrlo vrijedan i pomalo nesvakidašnji dar. Radi se o starim i rijetkim knjigama koje je donator, australski građanin hrvatskog podrijetla i pasionirani sakupljač starih knjiga darovao Hrvatskom katoličkom sveučilištu.

Riječ je poznatijim teološkim djelima 17. stoljeća  Introduttione alla vita divota, sv. Franje Saleškog, u rijetkom izdanju tiskanom u Padovi 1697. te Florus Franciscus sive rerum a Francis bello gestarum epitome, Pierre Berthaulta, tiskanog u Parizu 1660.

Preostale tri knjige – kodeksa, rukom su pisane na pergameni i na papiru, bez naslova i naslovnih stranica i kolofona koje bi omogućile laku identifikaciju djela i mjesta nastanka te je njihova identifikacija u tijeku.

Ovim vrijednim darom Hrvatsko katoličko sveučilište  upisat će se u imatelje vrlo starih i vrijednih kodeksa i knjiga.