Unatoč vrlo užurbanom i popunjenom rasporedu u svibnju, PhD.meetup nastavlja dalje s vrlo zanimljivim temama. Tako je u srijedu 17. svibnja 2023. doc. dr. sc. Dragan Glavaš održao predavanje na temu Što i kako možemo dobiti od tjelesne aktivnosti: alati za mlade znanstvenike. Docent Glavaš vodi jednogodišnji projekt koji financira Hrvatsko katoličko sveučilište pod nazivom Tjelesna aktivnost i psihološka dobrobit: od navike do identiteta, a u svojem predavanju iznio je mnoge zanimljive činjenice o dobrobitima tjelesne aktivnosti za mlade znanstvenike, ali i smjernice za redovito vježbanje koje su proizašle iz istraživanja u okviru projekta, ali i drugih izvora. PhD.meetupovci su dobili odgovore na dugo neodgovorena pitanja poput toga zašto radije odabiremo pogledati seriju umjesto vježbanja unatoč svjesnosti o dobrobitima tjelesne aktivnosti te jedva čekaju primijeniti sve sugestije za uvođenje redovite tjelovježbe u svoj raspored.

Dok čekamo vijesti sa sljedećeg PhD.meetup druženja, možete poslušati drugi PhD.meetup PODCAST epizodu u kojoj su gostovali asistenti zaposleni na projektima koje financira Hrvatska zaklada za znanost. Uživajte u slušanju!