Prošli tjedan bio je vrlo produktivan za PhD.meetupovce. Uz redoviti susret, održana je i prva radionica, a oba događanja donijela su puno koristi mladim znanstvenicima koji su na njima sudjelovali.

U srijedu 22. studenog 2023. nastavilo se s dijeljenjem korisnih iskustava među našim mladim znanstvenicima. Tako su viša predavačica Vesna Mijoč, mag. med. techn. i asistent Marin Čargo, mag. med. techn. sa Sveučilišnog odjela za sestrinstvo prezentirali svoje iskustvo pripreme sveučilišnog udžbenika Temeljni postupci i vještine u zdravstvenoj njezi. Tijekom izlaganja istaknuli su ključne faze pripreme udžbenika, izazove s kojima su se susreli te korisne savjete za sve koji planiraju krenuti tim putem. PhD.meetupovci su im iznimno zahvalni na prilici da svoje iskustvo podijele s njima te ponosni jer su se odvažili na taj pothvat te ga uspješno realizirali.

U četvrtak 23. studenog 2023. održana je prva radionica kao dodatan oblik aktivnosti u sklopu PhD.meetupa. Moj prvi projekt – kad i kako? Radionicu za mlade znanstvenike održali su izv. prof. dr. sc. Sandra Nakić Radoš i doc. dr. sc. Anto Čartolovni. Uz savjete za prijavu prvog projekta, odgovarali su na specifična pitanja koja su zanimala PhD.meetupovce te prošli kroz primjer prijave za jednogodišnje projekte HKS-a. U dvosatnoj radionici, mladi znanstvenici imali su prilike čuti pregršt korisnih savjeta od iskusnih kolega te dobili potreban poticaj za svoje prve prijave projekta. Iznimno su zahvalni kolegici Nakić Radoš i kolegi Čartolovnom na izdvojenom vremenu, nesebičnoj želji za dijeljenjem znanja te otvorenosti za sva daljnja pitanja tijekom procesa prijave.