Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku, u suorganizaciji Hrvatske akademije za zanosnost i umjetnost i Centara za znanstveni rad u Vinkovcima, organizirala je 11. i 12. travnja 2024. Šesti Međunarodni znanstveni skupEuropski realiteti – Održivost. Između šezdesetak izlaganja rezultate istraživanja predstavili su i nastavnici Sveučilišnog odjela za sociologiju doc. dr. sc. Josip Ježovita, doc. dr. sc. Miriam Mary Brgles i dr. sc. Toni Ćosić.

Izlaganje (i rad koji će biti objavljen u zborniku Skupa) pod naslovom Povezanost religioznosti i stavova o klimatskim promjenama temeljem „European Social Survey“ se bavi odnosom između određenih karakteristika religioznosti i religioznoga djelovanja (poput pripadnosti određenoj denominaciji, samoprocjene „jačine“ religioznosti, učestalosti religioznih praksi i sl.) te stavova o globalnim klimatskim promjenama stanovnika Republike Hrvatske. Rezultati istraživanja ukazuju kako postoji statistički značajna veza između nekih promatranih indikatora i stavova o klimatskim promjenama.