Na Sveučilištu Sjever, u Sveučilišnom centru Varaždin u utorak 23. travnja 2024. je otvoren Festival znanosti na kojemu su sudjelovali i nastavnici sa Sveučilišnog odjela za sestrinstvo!

U Dječjem vrtiću “Sreća” viša predavačica Vesna Mijoč i asistent Marin Čargo uz dr. sc. Irenu Canjugu sa Sveučilišta Sjever održali su radionicu – Higijena ruku – Kroz igru i zabavu upoznaj svijet mikroba i njihovo prenošenje preko prljavih ruku. Na Sveučilištu Sjever kolegice Mijoč i Canjuga su zajedno s doc. dr. sc. Ivicom Matićem, zamjenikom pročelnice Sveučilišnog odjela za sestrinstvo održali radionicu Simulacija akutnog opitog stanja – Želiš li vidjeti svijet iz akutnog opitog stanja?, a Mijoč i Canjuga su uz Alena Pajtaka, dr. med. održale još i radionicu Okom gledamo, a mozgom vidimo!

Kroz radionice i predavanja, festival obrađuje temu inteligencije, a u sklopu prvog dana održan je i Dan otvorenih vrata Sveučilišnog centra Varaždin gdje su učenici i svi posjetitelji imali priliku saznati sve o studijskim programima koji se provode na Sveučilištu Sjeveru.