Od 15. do 16. rujna 2023. u Dubrovniku se održao Europski kongres obitelji, u organizaciji Europskih konzervativaca i reformista (ECR) te hrvatskog eurozastupnika Ladislava Ilčića, na kojemu su sudjelovali i nastavnici našeg Sveučilišta.

Na Kongresu su sudjelovali dr. sc. Jakov Žižić sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju, izv. prof. dr. sc. Marija Ćurlin s Medicinskog fakulteta Hrvatskog katoličkog sveučilišta te prof. dr. sc. Sanja Nikčević sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju kao panelist u panelu FAMILY & CULTURE: Bringing universal values back to the EU mainstream.

U dvodnevnom radnom programu raspravljalo se o rješenjima za demografsku krizu i jačanje obitelji kao temelja društva. Kroz nekoliko individualnih govora i kratkih prezentacija te sedam tematskih panela, kongres je obradio ključnu temu obitelji iz demografskog, kulturnog, ekonomskog, obrazovnog, poslovnog, tehnološkog i sigurnosnog ugla.