U utorak, 5. prosinca 2023., u prostorijama Pučkog otvorenog učilišta Ogulin dr. sc. Kristijan Sedak sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju održao je interaktivnu i edukativnu radionicu za Udrugu Radost – udrugu roditelja i djece s poteškoćama u razvoju. Na radionici su sudjelovale i Nika Obadić, Lana Pintarić i Anđela Piplović, studentice druge godine sveučilišnog prijediplomskog studija komunikologije.

Cilj radionice „Govor kulture – radionica za razvoj umjetničkog izraza” bio je polaznicima pokazati kako predstaviti sebe, udrugu i projekt na zanimljiv način. Prioritet je bio potaknuti štićenike udruge na razmišljanje o tome što ih čini posebnima, što vole raditi u slobodno vrijeme i zbog čega vole sudjelovati na radionicama. Nakon prvobitnog zajedničkog upoznavanja, članovi su podijeljeni u četiri skupine gdje su dodatno vježbali razgovor i predstavljanje.

Projekt “BOOM mogućnosti” čiji je cilj osobama s invaliditetom i djecom s poteškoćama u razvoju približiti umjetnost realizira se već treću godinu zaredom, a organizira ga Boom! teatar iz Zagreba i Udruga Radost u partnerstvu s Pučkim otvorenim učilištem. Sufinancira ga Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske.