Na ovogodišnjim UniSport Finalsima održanim u Poreču od 8. do 10. lipnja 2023. po prvi put su sudjelovali i sportaši Hrvatskog katoličkog sveučilišta!

UniSport Finalsi obuhvaćaju natjecanja u različitim sportovima te okupljaju sportaše, reprezentativce hrvatskih sveučilišta, veleučilišta i visokih učilišta. Naši odbojkaši na pijesku, Dominik Jonathan Rossmanith i Nikola Renić odigrali su jako dobre utakmice protiv izrazito kvalitetnih protivnika Sveučilišta u Rijeci i Sveučilišta u Zagrebu. Pokazali su da pripadaju završnici i utemeljili mjesto našem Sveučilištu za buduća natjecanja u odbojci.

Tenisači Vicko Ćudina i Stjepan Majcan osvojili su treće mjesto u snažnoj konkurenciji osam hrvatskih sveučilišta. U grupnoj fazi pobijedili su Sveučilište u Osijeku te Veleučilište u Vukovaru. Na putu za finale izgubili su od izvrsne ekipe Sveučilišta u Rijeci, a u susretu za treće mjesto pobijedili su Sveučilište u Splitu.

Ovogodišnjim Finalsima po prvi put je prethodila i međunarodna znanstvena konferencija 4 Healthy Academic Society na kojoj su sudjelovali naši doc. dr. sc. Dragan Glavaš, asistent na sveučilišnom Odjelu za psihologiju Mario Pandžić te student-sudionik projekta Patrik Grubor. Docent Glavaš izlagao je rezultate istraživanja u okviru projekta Tjelesna aktivnost i psihološka dobrobit: od navike do identiteta, pod naslovom: The power of mindset and its role in the psychological well-being of student-athletes, student-exercisers, and non-active students.

Čestitamo našim sportašima i ponosimo se njima!