Laudatov film „Milanski edikt – prijeloman dan za kršćanstvo“ redatelja Jerka Bana bit će prikazan u prostorijama Hrvatskog katoličkog sveučilišta u Zagrebu u utorak, 17. prosinca, s početkom u 18.30 sati. Na predstavljanju filma će govoriti rektor HKS-a prof. dr. Željko Tanjić, redatelj filma Jerko Ban, idejni začetnik filma Josip Botteri Dini te direktorica Laudata Ksenija Abramović.

Film je nastao na poticaj akademskog slikara Josipa Botterija Dinija, a Laudato je inicijativu podržao i pružio sve potrebne uvjete da se filmski obilježi 1700. godina od edikta cara Konstantina koji je 313. godine u Milanu izdao proglas o vjerskoj snošljivosti. Time su bili okončani progoni kršćana i oni su otada mogli slobodno sudjelovati u izgradnji Europe, što je ostavilo neizmjeran trag na povijesti. O tom prijelomnom trenutku ne samo za kršćanstvo, nego i za cijeli svijet, u ovom filmu govore vrhunski hrvatski stručnjaci za povijest i arheologiju: mons. dr. Juraj Kolarić, akademik Nenad Cambi, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta Željko Tanjić, povjesničar svjetskog glasa Ivo Banac, stručnjak za povijest kršćanstva Ivica Musa, ravnateljica Muzeja grada Kaštela Ankica Babin i drugi.

Film je nedavno premijerno izveden u Zadru.