Izv. prof. dr. sc. Sandra Nakić Radoš i njezina doktorandica Maja Žutić, mag. psych., sudjelovale su od 27.-29. travnja 2022. na Training School in Peripartum Mental Health Disorders Prevention for Health Professionals. Međunarodna edukacija održala se na Sveučilištu Beder u Tirani (Albanija). Ovo usavršavanje organizirano je u okviru COST Akcije Riseup-PPD Research Innovation and Sustainable Pan-European Network in Peripartum Depression Disorder, a prof. Nakić Radoš bila je su-organizatorica programskog dijela edukacije. Sudjelovalo je 15-ak domaćih polaznika i sudionika iz Europe i Izraela. Dan prije početka usavršavanja, Nakić Radoš je sudjelovala i na sastanku Radne skupine za razvoj smjernica za peripartalnu depresiju kao su-voditeljica te Radne skupine. Ova edukacija pružila je vrijedne spoznaje o prevenciji primjenjive u praktičnom i znanstveno-nastavnom radu. Također, nakon višegodišnjeg rada u online okruženju, bila je izvrsna prilika za povezivanje sa stručnjacima iz drugih zemalja uživo, što je otvorilo nove mogućnosti za suradnju.