U srijedu 13. prosinca 2023. održan je poseban PhD.meetup na kojem je sudjelovao prvi vanjski gost predavač. Na poziv PhD.meetupovaca došao je Matija Štahan, magistar komparativne književnosti i novinar, a poznat i kao gost emisije Peti dan. PhD.meetupovci zamolili su kolegu Štahana da s njima podijeli svoje bogato iskustvo nastupa u medijima. Posebno ih je zanimalo kako prezentirati znanstvene činjenice širokom krugu ljudi, kako se pripremiti za nastup u medijima te kako se pritom nositi s različitim izazovima i strahovima koji se vežu uz javne nastupe. Kolega Štahan je velikodušno prenio svoje sugestije i primjere dobre prakse te PhD.meetupovcima dao prijedloge koji su i njemu samome pomogli. Koliki je interes za ovu temu, svjedoči i velika posjećenost PhD.meetupa. Još jednom, puno hvala kolegi Štahanu na prihvaćanju poziva i dijeljenju iskustva s našim mladim znanstvenicima!

Uz vanjskog gosta predavača, ovaj PhD.meetup poseban je još po nečemu. Naime, PhD.meetup odlazi na dulju pauzu te će se redoviti susreti zamijeniti povremenim okupljanjima vezanim uz teme od interesa. Hvala svim mladim znanstvenicima, prorektoru za znanost i upravi Sveučilišta na podršci ovoj inicijativi od samih početaka. Iako nas rastužuje što će se PhD.meetup povući na neko vrijeme, uvjereni smo da su dosadašnji susreti i druženja kod naših mladih znanstvenika potaknuli određeni i ideje za nekim novim projektima i nastavkom ove priče u novom, još boljem i korisnijem smjeru. A mi s nestrpljenjem čekamo o njima vas izvijestiti.