U sklopu višegodišnjih edukacijskih programa udruge „Smiješak za sve“ s glavnim projektom Tete pričalice, asistentica s našeg Odjela za komunikologiju Leali Osmančević i ove je godine održala edukacije za volontere koji djeci u zagrebačkim bolnicama čitaju priče prije spavanja kao i sudjeluju u brojnim projektima za promicanje društvenih vrijednosti, čitalačkih navika posebice u djetinjstvu i pružaju društvenu i humanitarnu pomoć najpotrebitijima. Ovogodišnja edukacija pod nazivom Komunikacija s djecom u bolnicama održala se u knjižnici Augusta Cesarca, a obuhvatila je interaktivna predavanja i radionice o komunikacijskim vještinama s djecom u bolnicama kroz koja su polaznici osnažili svoje komunikacijske vještine s djecom u bolnicama, usvojili osnovne pojmove uspješne komunikacije s djecom te važnost uspješnog i učinkovitog pristupa djeci u bolnicama kao temeljnom preduvjetu za komunikaciju i pripovijedanje priča djeci. Polaznici su kroz predavanja i radionice usvojili temeljne pojmove poput asertivnosti, ja-ti poruka, važnosti aktivnoga slušanja, samovrednovanja kao preduvjeta uspješne komunikacije te neke od temeljnih tehnika osnaživanja vlastitih komunikacijskih vještina kao i vještina započinjanja i održavanja učinkovite komunikacije s djecom.

Udruga „Smiješak za sve“, uz svakodnevni volonterski rad s djecom u bolnicama održava i edukacije za svoje volontere, a trenutno sudjeluju u crowdfunding kampanji za Centar Stančić u kojemu žive osobe s težim intelektualnim oštećenjima. Više o sadašnjem projektu, načinima uključivanja i pomoći, ali i svim aktivnostima udruge možete pročitati na linku.