Svake godine, još od 1948., u cijelom se svijetu 7. travnja obilježava Svjetski dan zdravlja. Zdravlje je temeljno ljudsko pravo pa stoga kompletno društvo treba težiti k iskorijenjenju gladi, siromaštva, sukoba i nedostupnosti zdravstvene skrbi koji ugrožavaju zdravlje u svim njegovim sastavnicama – tjelesnoj, psihičkoj, socijalnoj i duhovnoj. Na medicinskim sestrama i tehničarima također je velik zadatak – provoditi sestrinsku skrb najkvalitetnije i najbolje moguće gdje god djeluju te da zajedno s medicinskim osobljem ukažu ljudima koja su njihova prava u zdravstvu.

Ove godine, Svjetski dan zdravlja pao je na nedjelju pa ga Klub studenata sestrinstva HKS-a Nutrix nije obilježio kao inače, uživo u prostorima Sveučilišta, već putem Instagram profila Kluba. Kako je jedan od od ciljeva obilježavanja Svjetskog dana zdravlja, promidžba zdravih navika i održavanje samoga organizma zdravim, Klub Nutrix pripremio je edukativni kviz s raznolikim pitanjima na temu zdravlja, bolesti i ostalih tema vezanih za očuvanje zdravlja. Svi pratitelji Nutrixovog profila, mogli su odgovoriti na pitanja i naučiti nešto novo o sprječavanju bolesti, kao i o sestrinstvu te njegovu stalnom doprinosu očuvanju zdravlja.