Od 5. do 8. studenog 2014. godine u Rovinju je održana 22. godišnja konferencija hrvatskih psihologa pod nazivom “Kako obrazovanju dodati boju? – uloga i izazovi za psihologe“ pod visokim pokroviteljstvom prof. dr. sc. Ive Josipovića, predsjednika Republike Hrvatske i prof. dr. sc. Vedrana Mornara, ministra znanosti, obrazovanja i sporta u Vladi Republike Hrvatske. Konferenciju je organiziralo Hrvatsko psihološko društvo u suradnji s Hrvatskom psihološkom komorom, Društvom psihologa Istre i Društvom psihologa Virovitičko-podravske županije.

Neke od tema kojima se konferencija bavila bile su:

• Obrazovanje kao cjeloživotni proces
  • Unapređivanje kvalitete obrazovanja
  • Uloga emocija u obrazovnom kontekstu
  • Vrednovanje u obrazovanju
  • Kontekstualni utjecaji u procesu učenja
  • Intervencije u obrazovanju
  • Suradnja psihologa s ostalim dionicima obrazovnog sustava
  • Samoregulacija učenja
  • Obrazovanje u radnom okruženju i mnoge druge.

Na Konferenciji su zajedno s predavačem na Odjelu za psihologiju Krunoslavom Matešićem, koji je bio mentor na izradi postera,  sudjelovale naše studentice s Odjela za psihologiju zastupljene s dva postera:

Iva Plejić, Iva Koren, Martina Jakelić, Lana Heim Šarko, Josipa Ančić izradile su poster „Povezanost neprofesionalnog bavljenja glazbom i verbalnog pamćenja“, a Gabrijela Galić, Nika Popović, Valentina Štehec i Tajana Hašperger „Uloga kofeina na radno pamćenje“.