Dr. sc. Jakov Žižić je postao član međunarodne istraživačke platforme CIVITAS koja se bavi istraživanjem demokršćanstva na nacionalnoj, europskoj i svjetskoj razini.

Osnivači platforme CIVITAS su KADOC Centar za dokumentiranje i istraživanje religije, kulture i društva Katoličkog sveučilišta u Levenu, Zaklada Konrad Adenauer i Institut Luigi Sturzo iz Rima. CIVITAS organizira redovite godišnje konferencije i CIVITAS Akademiju za mlade i perspektivne istraživače te objavljuje publikacije o demokršćanstvu.

Dr. sc. Žižić je objavio nekoliko znanstvenih članaka o političkoj praksi i političkim idejama demokršćanstva.  Zajedno s prof. dr. sc. Jerkom Valkovićem uredio je zbornik radova „Demokršćanstvo: izvori, postignuća i perspektive“ koji je objavljen 2022. u izdanju Glasa Koncila i Hrvatskog katoličkog sveučilišta.