Hrvatsko katoličko sveučilište, Kršćanska sadašnjost i Kulturni centar sv. Martin – Hrvatska izdali su novo izdanje, knjigu Sulpicija Severa „Život svetoga Martina“.

Sulpicije Sever bio je suvremenik i poklonik sv. Martina, a iz zapisa je vidljivo da je bio i njegov sljedbenik mišlju i djelom. Te informacije proizlaze iz djela Vita Martini, jedinog pisanog izvora iz kojega se saznajo sve ono što je do danas poznato o sv. Martinu. Među sekvencama iz svečeva života dominira glasovita scena dijeljenja plašta i darivanja polovice siromahu, koja je do danas ostala prepoznatljiva ikonografska vizualizacija sv. Martina kao kolektivno sjećanje diljem svijeta, prenosi Informativna katolička agencija.

Više o izdanju možete pročitati ovdje, a knjigu možete nabaviti na stranicama Kršćanske sadašnjosti ili u knjižarama.