23489Zagreb, (IKA) – Biskup američke biskupije Spokane Blase J. Cupich i odgovorni ravnatelj za skrb i pomoć Crkvama u Središnjoj i Istočnoj Europi pri Biskupskoj konferenciji Sjedinjenih Američkih Država dr. Declan S. Murphy posjetili su 11. listopada Hrvatsko katoličko sveučilište. Tom prigodom susreli su se s rektorom prof. dr. Željkom Tanjićem i njegovim najbližim suradnicima. U razgovoru s biskupom Cupichem rektor Tanjić predstavio je djelovanje Hrvatskoga katoličkog sveučilišta te zahvalio gostima iz Amerike na dosadašnjoj pomoći BK SAD-a koja se očitovala u novčanim sredstvima utrošenima za uređenje knjižnice, nabavljanje informatičke opreme i stipendiranje doktoranata.
Biskup Cupich i dr. Murphy bili su zadovoljni viđenim i uime BK SAD-a izrazili spremnost za daljnju potporu novim projektima HKS-a, posebice vezanim uz stipendiranje studenata i nastavnika. Gosti iz su osobiti interes pokazali za povijest nastanka i budući razvoj Sveučilišta, ističući važnost projekata Sveučilišta za Crkvu i Hrvatsku. Susreli su se s asistentima koji su dobili stipendiju za svoj doktorski studij kao i s ostalim asistentima sa Sveučilišta te ih ohrabrili u njihovu znanstvenom radu. Izaslanstvo je na kraju posjeta obišlo kampus Sveučilišta.

Preuzeto sa: http://www.ika.hr/index.php?prikaz=vijest&ID=145027