Jedan od važnih elemenata akademskog života na sveučilištu je svakako i sveučilišni sport. Osim važnosti stjecanja novih znanja u okviru studija, studente se potiče i na aktivno bavljenje sportskim aktivnostima. Naše Sveučilište studente potiče na sportske aktivnosti od svojih samih početaka – u ožujku 2017. osnovana je ženska odbojkaška ekipa, a od listopada 2018. možemo se pohvaliti i s muškom odbojkaškom ekipom koja također sudjeluje u Odbojkaškoj ligi zagrebačkih fakulteta.

S početkom nove akademske godine, na Sveučilištu započinje i nova odbojkaška sezona. Pozivamo sve zainteresirane studentice i studente HKS-a da nam se pridruže na odbojkaškim treninzima koji se održavaju pod stručnim vodstvom trenera iz Odbojkaškog kluba Olimpik. Poseban poziv upućujemo brucošima da se aktivno uključe u sportske aktivnosti našeg Sveučilišta. Svi oni koji bi se željeli rekreativno baviti odbojkom, a i oni koji žele sudjelovati u nekoj od sveučilišnih liga, dobro su došli. Za više informacija možete se obratiti na adresu elektroničke pošte: odbojka@unicath.hr.