Od 3. do 5. studenog 2022. Hrvatsko katoličko sveučilište sudjelovalo je na Dubrovnik EXPO 2022, središnjem događaju u regiji koji promovira obrazovanje u organizaciji Centra za karijere mladih Dubrovnik.

Kroz izložbene prostore se predstavilo više od 28 izlagača iz sektora obrazovanja, a uz njih su se predstavili i ponajbolji gospodarstvenici te niz europskih inicijativa, uključujući i Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj, Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj, Agencija za mobilnost i programe EU i Eurodesk. Događaju su prisustvovali i potpredsjednica Europske komisije za demokraciju i demografiju Dubravka Šuica, predstavnici Ministarstva znanosti i obrazovanja, Ministarstva turizma i sporta, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Više od 3500 mladih iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Crne Gore imali su priliku razgovarati s našim volonterima o studijima koje nudi Hrvatsko katoličko sveučilište, ali i o iskustvu studiranja na našem Sveučilištu, aktivnostima studentskih klubova, putovanjima, volontiranju, konferencijama i skupovima, duhovnom razvoju pojedinaca i svemu drugome što naše Sveučilište nudi. Na štandu su radili naši sadašnji i bivši studenti kojima ovom prigodom zahvaljujemo na njihovom vremenu i trudu.

U ostatku bogatog programa našle su se i panel rasprave, radionice i druga predavanja, kao i prilika za umrežavanje, druženje s drugim mladima te stjecanje novih znanja. Voditeljica Ureda za odnose s javnošću Suzana Obrovac Lipar sudjelovala je u panelu “Dva lica Tik Toka”.

Prorektor za  nastavu prof. dr. sc. Roko Mišetić i voditeljica Ureda za odnose s javnošću Suzana Obrovac Lipar tijekom boravka u Dubrovniku održali su više predstavljanja programa Hrvatskog katoličkog sveučilišta  dubrovačkim gimnazijalcima i srednjoškolcima.