Nakon posjeta prorektora profesora Zhang Shuguanga Hrvatskom katoličkom sveučilištu krajem rujna 2023., rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić, 12. listopada 2023. službeno je posjetio Sveučilište svetog Josipa (USJ) u Macauu, tijekom kojeg je potpisao Memorandum o suradnji na kampusu USJ Ilha Verde.

Rektora Tanjića dočekali su rektor USJ, prof. dr. sc. Stephen Morgan, prorektor za vanjske poslove i institucionalni razvoj, prof. dr. sc. Shuguang Zhang i prorektorica za studentska pitanja prof. dr. sc. Teresa Loong.

Petogodišnji Memorandum o razumijevanju, koji su potpisala dva rektora, učvrstit će suradnju i partnerstvo između oba katolička sveučilišta u područjima akademske razmjene i suradnje osoblja, zajedničkih istraživačkih projekata, razmjene i razvoja akademskih projekata, zajedničkog pristupa resursima i drugim područja od zajedničkog interesa.

Sveučilište sv. Josipa (Macao) je katoličko sveučilište u Kini, ukorijenjeno u dugoj tradiciji međukulturalne razmjene koja je zaštitni znak katoličkog visokog obrazovanja u Macau još od Fakulteta svetog Pavla, osnovanog 1594.