STUDIJI

Sveučilišna knjižnica

Predavanje prof. dr. sc. Hansa Zollnera

KADA: 16.10.2014.

Tema: : The Institute of Psychology of the Pontifical Gregorian University and its Centre for Child Protection.

Predavanje će se održati od 13:00 do 14:00 sati.

Hans Zollner (katolički svećenik redovnika Družbe Isusove), rođen je u Regensburgu. Studirao je filozofiju, teologiju i psihologiju u Regensburgu, Innsbrucku i Rimu. Doktorirao je iz područja teologije, te završio specijalizaciju iz psihoterapije. Od 2003. godine predaje na Papinskom sveučilištu Gregorijana, gdje je od 2010. i vicerektor sveučilišta. Na istom Sveučilište predaje pri Institutu za psihologiju, gdje je ujedno i predstojnik, te upravlja Centrom za zaštitu djece (Centre for Child Protection).  U zvanju je redovitog profesora.

Među njegovim zadnjim publikacijama izdvajamo:

– (s G. Cucci) Crkva i pedofilija. Psihološko-pastoralni pristup, Zagreb: Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2011 (na talijanskom: Chiesa e Pedofilia. Una ferita aperta, Àncora: Milano 2010).

– Charles J. Scicluna/ Hans Zollner/ David J. Ayotte (eds.), Prema ozdravljenju i obnovi. Simpozij 2012 održan na Papinskom svenčilištu Gregoriana u Rimu o seksualnom zlostavljanjua maloljetnika. Zagreb: FTI Družbe Isusove (Biblioteka Obnovljenog Života 36), 2012. (na talijanskom: Verso la Guarigione e il Rinnovamento. Simposio 2012 della Pontificia Università Gregoriana sugli abusi sessuali su minori, Bologna: EDB (Collana Persona e psiche), 2012.)

– (s Katharina A. Fuchs, Jörg Fegert) Prevention of sexual abuse: improved information is crucial, in: Child and Adolescent Psychiatry and Mental Health 8 (2014) 5,1-9.