Hrvatsko katoličko sveučilište i CARNET – Hrvatska akademska i istraživačka mreža u ponedjeljak 18. ožujka 2024. potpisali su partnerski sporazum o sudjelovanju na pripremi i provedbi projekta „Podrška primjeni digitalnih tehnologija u obrazovanju – BrAIn“.

Projekt se provodi u okviru programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2021.-2027.“, a u sklopu projekta Hrvatsko katoličko sveučilište će u suradnji s CARNET-om provesti opsežno istraživanje koje se odnosi na praćenje i analizu trendova korištenja tehnologije i njenog utjecaja na dobrobit djece i mladih u kontekstu rizičnih i zaštitnih čimbenika, s posebnim naglaskom na utjecaj umjetne inteligencije i dijeljenje spoznaja sa stručnim timovima na projektu te pružiti savjetodavne usluge za druge istraživačke aktivnosti unutar projekta. Planirano trajanje provedbe projektnih aktivnosti je do posljednjeg kvartala 2029. g.