Naše je Sveučilište, na čelu s izv. prof. dr. sc. Sandrom Nakić Radoš s Odjela za psihologiju, bilo domaćin za aktivnosti COST Akcije DEVOTION “Perinatal Mental Health and Birth Related Trauma: Maximising Best Practice & Optimal Outcomes”. Od 28. veljače do 2. ožujka održan je Training School “Epigenetics as a lifelong record of the early-life environment” za 15-ak sudionika iz Europe, što je predvodio Dr. Jonathan Turner (Luxembourg Institute of Health). Potom je, od 3. do 4. ožujka 2022. održan dvodnevni godišnji sastanak za pedeset članova koji su došli uživo sudjelovati iz dvadeset i sedam zemalja Europe, a pridružilo im se 20-ak kolega putem Zooma. Skup je otvorio Rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić, a potom je riječ preuzela voditeljica Akcije Prof Joan Lalor (Trinity College Dublin). Dvodnevni skup sastojao se od zajedničkih sastanaka, dva pozvana predavanja, sastanka Upravnog odbora, te sastanaka radnih skupina. U petak 4. ožujka izv. prof. dr. sc. Nakić Radoš održala je pozvano predavanje na temu “Peripartum depression: state-of-the-art and its association with birth experience”.
Sudionici skupa imali su samo riječi hvale za gostoprimstvo i organizaciju na našem sveučilištu, te od srca zahvaljujemo svim našim službama na pomoći u organizaciji ovih događanja!