Na dvodnevnom državnom stručnom skupu za ravnatelje osnovnih škola u Republici Hrvatskoj održanom  u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje u Opatiji 18. i 19. ožujka 2024. pozvano predavanje održala je izv. prof. dr. sc. Irena Sever Globan sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju HKS-a.

Na ovogodišnjem stručnom skupu “Suradnja roditelja i škole” profesorica Sever Globan u svom je predavanju težište stavila na komunikaciju između roditelja i škole. U predavanju je govorila o komunikacijskim vještinama koje mogu unaprijediti partnerstvo između škole i roditelja, a koje se temelje na međusobnom uvažavanju, transparentnosti, otvorenosti, kreiranju ozračja povjerenja, zajedničkom detektiranju eventualnih problema te pronalaženju adekvatnih rješenja. Također je naglasila kako je za uspješnu komunikaciju roditelja i škole važno poznavati generacijske osobine i potrebe roditelja koji uglavnom pripadaju generaciji X i generaciji Y, upozorila je na najčešće komunikacijske obrasce koji ugrožavaju povezanost i suradnju, dok je u središnjem dijelu predavanja ponudila uvide u temeljne postavke empatijske (nenasilne) komunikacije kao mogući alat uspješnije suradnje roditelja i škole.