Doc. dr. sc. Josip Ježovita sa Sveučilišnog odjela za sociologiju sudjelovao je od 5. do 8. ožujka 2024. na Generalnoj skupštini i sastancima međunarodnog projekta European Values Study (EVS) u Skopju.

Hrvatska je dio EVS projekta, a Hrvatsko katoličko sveučilište je partnerska institucija zajedno s Katoličkim bogoslovnim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu. Sastanku je prisustvovala i voditeljica projekta izv. prof. dr. sc. Silvija Migles.

Raspravljalo se o napretku projekta, pri čemu su članovi Izvršnog i Znanstvenog odbora izlagali o pojedinim segmentima svojih aktivnosti. Program skupštine obuhvaćao je radionice gdje su predstavnici zemalja članica razmatrali metode financiranja, prilagođenu metodologiju istraživanja i implementaciju novih koncepta u anketni upitnik za sljedeći istraživački val u 2026. godini.