U srijedu 10. travnja 2024. u dvorani Blaženoga Alojzija kard. Stepinca na Hrvatskom katoličkom sveučilištu održana je filmska večer u organizaciji Kluba studenata psihologije Hexis na kojoj su studenti gledali film “Samo kad se smijem” (2023). Film vrlo vjerno i slojevito obrađuje temu nasilja nad ženama u obitelji, a do sad je već dobio i brojne nagrade.

Nakon gledanja filma održana je interaktivna rasprava s redateljicom filma Vanjom Juranić koja se javila putem video poziva i s prof. dr. sc. Borisom Mlačićem koji predaje na Sveučilišnom odjelu za psihologiju, a ujedno i glumi u filmu. Studenti su s redateljicom i profesorom Mlačićem prokomentirali sami film, proces rada na filmu, ali i problematiku zlostavljanja žena u obitelji i općenito u hrvatskom društvu iz psihološke i osobne perspektive.