U ponedjeljak 8. svibnja 2023. na Hrvatskom katoličkom sveučilištu obilježen je Laudato Si’ tjedan s cjelodnevnim programom radionica i predavanja usmjerenim na podizanje svijesti o klimatskim promjenama.

Laudato Si’ dan započeo je euharistijskim slavljem u sveučilišnoj kapelici u 9 sati, a nakon toga je održano svečano otvorenje gdje je voditeljica akcijske platforme dr. sc. Žanina Žigo Laudato si’ predstavila akciju Plastičnim čepovima do skupih lijekova Udruge oboljelih od leukemije i limfoma kojoj se pridružilo i Hrvatsko katoličko sveučilište. Cilj akcije je od novca prikupljenog reciklažom skupljenih čepova sufinancirati nabavu skupih lijekova, medicinskih pomagala i pomoći u liječenju članova Udruge, a posjetitelji će i sami moći sudjelovati u prikupljanju sredstava vlastitim donacijama plastičnih čepova, koje će moći odložiti u kutije diljem sveučilišnog kampusa.

Program se nastavio akademskom raspravom u 10.00 sati na okruglom stolu Nada za Zemlju. Nada za čovječanstvo gdje su sudjelovali prof. dr. sc. Oliver Ruppel (University of Graz), doc. dr. sc. Marijana Kompes, prof. dr. sc. Branko Grisogono (Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu) i Tihana Mojsinović (Udruga I stvori Bog zemlju). Program okruglog stola svojim izlaganjima dodatno su obogatile  studentice treće godine prijediplomskog studija komunikologije Veronika Karlović i Elizabeta Videković te studentice prve godine prijediplomskog psihologije Anamarija Gregurović i Jelena Penjin.

Posjetitelji kampusa mogli su posjetiti i buvljak rabljene odjeće i obuće koji organizira Klub studenata sociologije Hrvatskog katoličkog sveučilišta Nexus. Buvljak je također  bio usmjeren na podržavanje rada Udruge oboljelih od leukemije i limfoma te su sva prikupljena sredstva donirana Udruzi.

U ostatku programa posjetitelji su mogli sudjelovati u eko-radionici izrade torbi od 16 do 17 sati gdje su imali priliku naučiti kako od starih majica na jednostavan način izraditi novu torbu, a od 19.30 sati u organizaciji Kluba studenata psihologije Hexis bio je prikazan film The Letter: Laudato Si’ Film koji govori o važnosti klimatskih promjena te čovjekovom utjecaju na njih o čemu je papa Franjo pisao i u svojoj enciklici Laudato Si’.