U Zagrebu je 16. veljače 2024. godine održana edukacija Centra za promicanje dobrobiti ranjivih osoba pod nazivom “Promicanje dobrobiti maloljetnih i ranjivih osoba u Katoličkoj Crkvi” – “Uvod u zaštitu i dobrobit djece i ranjivih osoba”. Predavačice na edukaciji su bile voditeljica Centra dr. sc. Anita Dučkić Sertić te program managerica Centra Jelena Zadro, mag. psych.

Uvodni dio edukacije je protekao u predstavljanju misije i vizije Centra te u međusobnom upoznavanju sudionika i predavačica. Na edukaciji su sudjelovali zaposlenici Laudato TV.

O temi “Granice u odnosima“ je govorila voditeljica Centra Anita Dučkić Sertić. Predavanje je popraćeno brojnim pitanjima, primjerima iz prakse te su sudionici sudjelovali u interaktivnoj radionici koja je uslijedila.  Zatim je o temi „Vrste zlostavljanja; posljedice zlostavljanja; prepoznavanje rizičnih i zaštitnih čimbenika “ govorila program managerica Centra Jelena Zadro. Ovo predavanje je također bilo popraćeno interaktivnom radionicom i pitanjima sudionika. .

Potom su sudionici iznosili svoje dojmove o edukaciji, postavljali dodatna pitanja te su na kraju pozvani da ispune evaluacijske upitnike, nakon čega su im podijeljene potvrde za sudjelovanje. Sudionici su izrazili želju za daljnjim educiranjem o ovoj tematici. Time je edukacija bila zaključena.

Cilj govora o ovim temama jest podizanje razine svijesti i povećanje senzibilnosti u prepoznavanju zlostavljanja i zanemarivanja.